KKK

Pealeht Sisukord Trüki

KKK - korduma kippuvad küsimused


Kui palju teksti on ühel A4 leheküljel?

Nagu Eestis tavaks, on ühel A4 leheküljel 1800 tähemärki (tähed, numbrid, kirjavahemärgid ja tühikud). See vastab tavalisele masinakirjaleheküljele, kuhu on 1,5 reavahega trükitud 30 rida teksti, igas reas 60 tähekohta. Enimkasutatavas tekstitöötlusprogrammis MS Word leiate tähemärkide arvu järgmiselt: Tools > Word count > Characters with spaces.


Miks arvutatakse lehtede arvu tähemärkide alusel?


Põhjus on lihtne – tähemärgid annavad parema ülevaate tegelikust teksti mahust. Ühel A4-formaadis leheküljel võib olla kasutatud kirjasuurust 10, teisel aga 14. Mõlemad on täpselt lehekülje pikkused, ent on ilmselge, et teksti maht ei ole võrdne. Samuti mõjutavad teksti mahtu lehel olevad pildid ja kujunduselemendid. Lühidalt öeldes võib üks leht võib mahutada väga erineva hulga teksti.


Milline on tõlkimise puhul mõistlik tähtaeg?

Tähtajas kokkuleppimisel tasub teada, et keskmine tõlkekiirus on 5–6 lehekülge päevas. Sellele lisandub ka toimetamisele/korrektuurile ja väljastusülevaatusele kuluv aeg. Samuti mõjutab tõlkekiirust teksti raskusaste (kas tegu on spetsiifilist sõnavara ja eeltööd nõudva tekstiga või mitte). Näiteks 10-leheküljelisele kergema teksti puhul kulub tõlke valmimiseks keskmiselt 2–3 päeva, raskema teksti puhul aga kuni 4 päeva.

 

Mariland Group OÜ
Tel. 51 80 244
E-post:
info@mariland.ee

created by New Media Guru